Google chce aby ste na Vašej streche mali solárne panely

sunny

Po novom si môžte “Vygoogliť” Vašu strechu.

Aby bolo viac ľudí motivovaných vybaviť svoje domovy so solárnymi panelmi, spoločnosť práve začala nový Projekt Sunroof.
Vyhľadajte vašu adresu a nástroj Google Vám vypočíta informácie, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť, či solárne panely by mohli byť pre Vás tá správna možnosť obnoviteľnej energie.

Uvidíte , ako veľmi slnečné svetlo zasahuje Vašu strechu v priebehu roka na základe vysokých rozlíšení leteckého prieskumu a miestneho počasia a koľko peňazí by ste mohli ušetriť. Ak by ste mali záujem o inštaláciu solárnych panelov, nástroj môže potom odporučiť solárnych poskytovateľov vo vašej oblasti ( Google sa doteraz spojil s piatimi ) .

Práve teraz, to funguje iba pre adresy v oblastiach okolo San Francisca a Fresno v Kalifornii, alebo Boston, Massachusetts, ale Google hovorí, že plánuje rozšírenie.
Projekt Sunroof je produktom solárneho “geeka” Carla Elkina . Elkin , pracoval ako inžinier v spoločnosti Google takmer tri roky. Už dlho sa záujíma o solárnu vedu a jej výhody pre životné
prostredie. Na vlastnom dome si vysadil vlastné panely už v roku 2011 a dobrovoľne sa angažuje na programe na “Solarizáciu “Masschusetts od roku 2012 .

“Tým, že som hovoril so stovkami ľudí, jedna vec, ktorú som sa dozvedel, bolo to, že ľudia si nie vždy uvedomujú, ako môžu ušetriť peniaze inštaláciou solárnych panelov,” hovorí Elkin. “Často si myslia , Jasné, že je to dobré pre životné prostredie, ale bude ma to stáť peniaze.”

Ale Elkin hovorí, že solárna energia nie je míňanie peňazí tak ako si ľudia myslia ale je často lacnejšie riešenie ako jadrová energia. Prostredníctvom rozhovorov s ľuďmi na Geo a Maps a s tímami spoločnosti Google , mu došlo , že Google mal prístupné množstvo dát a počítačových nástrojov aby dal dokopy nástroj, ktorý by mohol potenciálne pomôcť miliónom ľudí .
Asi pred rokom a pol začal pracovať na vytvorení zdrojov v rámci svojho 20 % voľneho pracovného času (Google podporuje svojich zamestnancov, aby strávili pätinu svojho času na projektoch, ku ktorým majú blízko a ktoré si myslia, že by mohli prospieť spoločnosti).
Na plný úväzok sa projektu Sunroof venuje iba posledných pár mesiacov.

Aj keď nie každý z projektov z 20% voľného pracovného času skončí v prvej lige, Elkin hovorí, že jeho projekt získal súhlas, pretože zapadá medzi všeobecné ciele spoločnosti Google. .
“Sme poskytovatelia informácií pre našich užívateľov – čo je samozrejme úplne základné poslanie spoločnosti Google – a my používame dáta zo mnohých odvetví spoločnosti.”
“A tiež to zapadá do Google tradícií čím je investovanie do obnoviteľných zdrojov energie . ”

V blogu Sunroof, Elkin poukazuje na to , že Google investoval do spoločnosti s názvom SolarCity , pomáhal financovať najväčšiu solárnu farmu v Afrike , a snaží sa vybudovať svoj nový campus na solárny pohon tak ako je to len možné . “Pretože sme používali toľko “Google mágie”, a tiež robili niečo čo by sa mimo Google dalo len ťažko zhotoviť, si myslím, že za menšiu investíciu by to stálo za to”.
“Sme naozaj nadšení. Myslíme si, že je to dôležité aj pre krajinu aj pre spoločnosť Google. Poskytuje to veľmi užitočné informácie pre mnoho ľudí, ktorí prichádzajú na Google tak či tak.

Pozrite si Google video:

zdroj: Business Insider

Pridaj komentár

comments