Opravy notebookov Výmena LCD Obliaty notebook Hlučný ventilátor Čierna obrazovka Oprava konektorov Polámané kryty alebo pánty Inštalácie Oprava iPhone Oprava iPhone 4 / 4s Oprava iPhone 5 / 5s Oprava iPhone 5 / 5s Oprava iPhone 6 Oprava iPhone 6s Oprava iPhone 7
Opravy iPhone

Servis a Oprava iPhoneOprava iPhone

iPhone LCD rozbité sklo

Dotykové sklo

iPhone utopený obliaty

Obliaty iPhone

iPhone oprava reproduktorov a mikrofónu

Reproduktor / Mikrofón

iPhone oprava tlačítka

Tlačítka

iPhone konektor

Konektory

iPhone výmena baterky

Batéria

iPhone oprava kamery

Kamera

iPhone oprava zablokovaného iPHone

Ochranný kód

iPhone odblokovanie

Odblokovanie

iPhone

iPhone je kolekcia smartfónov navrhnutých a predavaných spoločnosťou Apple Inc. Používajú iOS mobilný operačný systém. Prvá generácia iPhone bola vydaná 29 Júna 2007, posledné modely sú iPhone 6s a iPhone 6s Plus.

Uživateľské rozhranie je postavené ba báze multi dotykového displeja a jeho virtuálnej klávesnice. iPhone má Wi-Fi a pripojenie na mobilnú sieť operátorov. iPhone môže nahrávať video čo nebolo štandardné až po model iPhone 3GS. Ďalej môže robiť fotky, prehrávať hudbu, príjmať a odosielať emaily, surfovať po internete, posielať sms, GPS navigácia, ukladať poznámky, robiť matematické kalkulácie a príjmať odkazy vo vizuálnej podobe. Ostatné funkcie ako napr. hrať video hry, sociálne sieťovanie môžeme po stiahnutí dodatočných aplikácii "appky". App Store kde ich môžeme sťahovať má v ponuke vyše milión appiek.

Existuje 9 generácii iPhone modelov, sprevádzaných novými verziami iOS. Originálna prvá generácia bol GSM telefón a udal základné prvky dizajnu ako napríklad tlačítka, ktoré zotrvali pri všetkých verziách a veľkosť displeja pri ďalších 4 generáciach. iPhone 3G v sebe priniesol pripojenie na 3G sieť a GPS lokalizáciu. iPhone 3GS zas rýchlejší procesor a kameru s väčším rozlíšením ktorá mohla nahrávať video v kvalite 480p. iPhone 4 obsahoval vysoké rozlíšenie displeja 960x640 nazvaný "Retina displej" a prednú VGA kameru pre video hovory na rôznych aplikáciach a zadnú 5 mega pixelovú zadnú kameru s videom 720p. Pri iPhone 4S to bola už 8 megapixelová kamera s 1080p video nahrávaním a dvoj-jadrovým A5 procesor spolu s hlasom ovladaným systémom nazvaný Siri. iPhone 5 priniesol opäť silnejší dvoj-jadrový A6 procesor so zväčšeným displejom o 10cm2, ďalej predstavil podporu LTE a nahradil pôvodný nabíjací 30 pinový konektor s novým digitálnym Lighting konektorom. iPhone 5C obsahuje rovnaký A6 procesor ako iPhone 5 a kryt z polykarbonátu. iPhone 5S bol predstavený s dvoj jadrovým 64-bitovým A7 procesorom, vylepšenou kamerou a skenerom na odtlačok prsta integrovaný do stredového tlačítka. Pri iPhone 6 a iPhone 6 Plus ďalej zväčšili displej a pridali nový procesor A8 spolu s M8 koprocesorom. Zatiaľ najdlhšie vyrábaný bol iPhone 3GS, ktorý sa výrabal 1,181 dní. Nasleduje ho iPhone 4 vyrábaný 1174 dní.

zdroj: Wikipedia iPhone
Modely iPhone

Predaj iPhone nastolil a tvaroval novú generáciu smartfónov čím sa spoločnosť Apple stala najhodnotnejšia spoločnosť na svete. Skoro všetky moderné smartfóný opakovali iPhone dizajn s rovnakým rozhraním dotykového displeja.

Neskôr v roku 2014 bolo predpokladané užívanie iPhone 15% smartfónovej populácie, ďaleko za dominantnými Android smartfónmi. V niektorých krajinách ako napr. Japonsko väčšina používa iPhone. V marci 2014 značka iPhone dosiahla 500 miliónov predaných kusov. v poslednom kvartáli 2014 bolo predaných 74.5 miliónov iPhone čo bolo rekordom v porovnaní 51 miliónov v poslednom kvartáli 2013. Terajší šef Apple Tim Cook na konferenci Apple Watch v marci 2015 odhalil že Apple doteraz predal už 700 miliónov iPhone telefónov.

iPhone má minimálne hardwarové užívatelské rozhranie s 5 tlačítkami. Jediné menu tlačítko je priamo pod displejom a nazýva sa "Home Button", pretože zatvorí aktívnu aplikáciu a naviguje do hlavného menu rozhrania. Home button nieje ozdobený domčekom ako je vela iných zariadení ale iba zaoblenou kockou podobnou ikonám na hlavnom menu iOS.

iPhone 6S a iPhone 6S Plus predstavili novinku "force touch" displej čo umožní displeju rozoznať ako silný je dotyk. Príklad ako sa táto technológia využije je napr. ľahký dotyk displeja pre ukážku fotky a silnejšie stlačenie a podržanie prsta čím sa už fotka odfotí.